Upozornění pro registrované uživatele: po přechodu na nový e-shop je nutná "Obnova hesla". Děkujeme.

Skútry KENTOYA - Zaškolení ZDARMA

25 LET TRADICE

Značka Kentoya, jako obchodní značka pro skútry, má své kořeny v Německu, kde koncem osmdesátých a začátkem devadesátých let byla jedna z prvních firem zabývající se prodejem levných skútrů. V roce 1994 založila pobočku i v České republice a v následných letech začala budovat sít prodejen v České republice a na Slovensku. V roce 2019 oslavila již 25 let na trhu a za tu dobu se stala nejoblíbenější a nejprodávanější značkou v České republice se silným zázemím a tradicí.

Skútry značky Kentoya za celou tu dobu prošly nelehkým vývojem, aby se z nich staly jedny z nejspolehlivějších na českém trhu. Od roku 2001, kdy si značka Kentoya začala vést statistiku, má prodáno v České republice téměř 50.000 skútrů a přes neustálé zvyšování ceny práce, materiálu a dopravy jsou tyto skútry stále cenově nejdostupnější.

S postupem doby může Kentoya bez nadsázky říct, že se stala lídrem na trhu v segmentu levných, ale přitom s ohledem na cenu kvalitních skútrů. Od roku 2015 prodloužila záruku na motor nad rámec zákonné doby o jeden rok jako důkaz kvality svých výrobků. Za 25 let prodeje je zvyšování kvality, designu a moderních komponentů znát a v současné době jsou výrobky značky Kentoya oproti konkurenci vybaveny nejmodernějšími technologiemi, jako jsou např. LED denní svícení, úsporné LED technologie ve světlech, digitální tachometry, vstřikování a podobně. V roce 2012 Kentoya navázala spolupráci s čínským koncernem, který je zaměřen pouze pro evropský trh a design a velikost skútrů tak odpovídá evropským zákazníkům a jejím požadavkům. Tento holding vyrábí jak Kentoyu, tak i pro značky v Německu, Švýcarsku, Španělsku, Anglii atd.

V roce 2016 uvedla Kentoya na trh modely se vstřikováním splňující normu EURO IV a díky těmto novým technologiím se opět posunula dopředu a odpovídá posledním trendům vývoje motoru.

V roce 2017 svou nabídku rozšířila o elektrokoloběžky, a to jak odpružené, tak neodpružené.

Každoročně se účastní soutěže Motocykl roku, pořádané Svazem dovozců automobilů (SDA), a výstavy Motosalon, kde vždy představí aktuální modelovou řadu a novinky pro daný rok.

 KENTOYA MOTORS

V roce 2011 společnost Kentoya a. s. nabyla již takových rozměrů, že se  transformovala do více společností, které se zaměřily na různé aktivity, a pro divizi skútry byla založena společnost Kentoya Motors spol. s. r. o., která převzala veškeré aktivity ohledně vývoje, výroby a prodeje skútrů.